Oficjalnie firma Barazzoni powstała w 1903 r. i ta data zapisana jest nawet w jej logo. Ale już sześć lat wcześniej Giovanni Battista Barazzoni w niewielkim przydomowym warsztacie wyrabiał artykuły gospodarstwa domowego z cyny, mosiądzu i miedzi. Gdy firma zaczęła już oficjalnie działać, asortyment wzrósł szybko do ponad stu różnych produktów.

Kolejne okresy działania firmy były odbiciem włoskiej historii, jej okresów prosperity i kryzysów. Dopiero rok 1970 i podjęcie współpracy z projektantem Ennio Lucinim przyniosło ogromny przełom w działalności firmy. W owych czasach, przynajmniej we Włoszech, było czymś zaskakującym, by projektowaniem garnków i narzędzi kuchennych zajął się artysta.

Efekty tej współpracy odbiły się ogromny echem. Kolekcja produktów „Tummy”, która podbiła nie tylko włoski rynek, zdobywając liczne nagrody, w tym Macef Award w 1970, Vienna Award w 1971 oraz Compasso d’Oro (ADI) Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego w 1979. Garnek z tej serii (średnicy 20,6 cm) został włączony do zbiorów Philadelphia Museum of Art. Kolekcja „Tummy” jest produkowana do dziś.

W Barazzoni tradycja współpracy ze znakomitymi projektantami zarówno z Włoch, jak i zza granicy istnieje po dzień dzisiejszy. Tworzyli dla niej Ferdinand Alexander Porsche, Pininfarina, czy Mario Bellini.

Od 2004 roku głównym projektantem i dyrektorem artystycznym jest Claudio Bellini, znany także jako wybitny architekt. To on w 2003 - roku stulecia istnienia Barazzoni - zaprojektował linię „My Lady”, która pokazuje ideę firmy polegającej na produkcji pięknych, najwyższej jakości i wysoce funkcjonalnych naczyń. „My Lady” zdobyła także szereg wyróżnień, m. in. Red Dot Design Award 2004 i Good Design Award 2004.

Dziś, od prawie 120 lat od swego powstania przedsiębiorstwo wciąż jest zarządzane przez rodzinę Barazzoni. Firma jest w ścisłej czołówce pod względem technologii produkcji, przywiązując szczególną uwagę do aspektu swego oddziaływania na środowisko. Pamięta także, iż jej produkty, używane każdego dnia do przygotowania potraw mają wpływ na zdrowie konsumentów.

Firma stale prowadzi badania nad innowacyjnymi materiałami i powłokami nowej generacji, takimi jak powłoki nieprzywierane bez zawartości PFOA (kwasu perfluorooktanowego - związku chemicznego podejrzewanego przez niektórych naukowców o działanie kancerogenne).

Wszystkie Produkty Marki BARAZZONI w naszej ofercie mogą się pochwalić dumnym znakiem „MADE IN ITALY”, co jest synonimem wysokiej jakości i znakomitego wzornictwa.