Wysoka jakość, ekologia oraz funkcjonalność. Chodzi nie o samochody, a o... lampy abażurowe. Wszystko za sprawą lnu i innych naturalnych materiałów, które można zastosować do każdego wnętrza. Czy ich wybór się opłaca? W jakich pomieszczeniach czują się najlepiej? Dowiesz się już teraz!

  

Dlaczego warto wybrać lampy abażurowe? Zaletą tego rodzaju oświetlenia jest to, że znakomicie potrafią wprowadzić do wnętrz naturalny, przytulny klimat. A to w efekcie umożliwi Ci stworzenie wnętrza w gustownym stylu nowoczesnym lub minimalistycznym skandynawskim. Lampy BOHO świetnie odnajdują się też w spokojnych, niewielkich przestrzeniach – tam, gdzie liczy się jakość i piorunujący efekt. Warto też zwrócić uwagę na materiał: przez domowników chętnie wybierana jest juta oraz len. Te dobre jakościowo, naturalne komponenty świetnie czują się w otoczeniu drewna oraz kamienia, a tych nie brakuje zarówno w starszych, jak i nowocześniejszych domostwach. A to oznacza swobodne wykorzystanie oświetlenia w stylu boho w niemalże każdym pomieszczeniu.

  

W jakich pomieszczeniach można umieścić lampę abażurową? Tego rodzaju oświetlenie jest nie tylko eleganckie, ale też funkcjonalne. Modele z abażurem zmiękczają promienie słońca, sprawiając, że pokój jest nieprzesadnie jasny. Z racji tego montuje się je w sypialniach, jadalniach oraz kuchniach. Jeśli
więc zależy Ci na utrzymaniu jednolitego stylu bez obciążającego efektu, to tego rodzaju źródła światła są dla Ciebie.

  

Na co zwracać uwagę przy wyborze lamp abażurowych?

Głównie na barwę światła i design pokrywający się z aranżacją. Najczęściej popełnianym błędem jest brak wzięcia pod uwagę modeli wiszących. A należy wiedzieć, że wystające z sufitu oświetlenie zapewnia równomierne rozproszenie promieni słonecznych.
Drugą ważną kwestią jest komponent. Jeśli cenisz sobie naturalne i wysokie jakościowo wykończenia (ważne w stylu m.in. skandynawskim i boho), to postaw na wcześniej wspomniany len ora jutę. Gwarantują one uniwersalność stylu oraz naturalne piękno dalej pozostając w przyjaźni ze środowiskiem.

Zapraszamy!

kolorywnetrz.pl