Zapewne nie raz zasłyszane słow "BoHo" to skrót z angielskiego Bohemian, ponieważ styl ten wywodzi się od artystycznej cyganerii. Mocno inspiruje się hippisowską swobodą, dlatego jest pełen niezobowiązujące formy, różnorodności, feerii barw, oraz zupełnie nieoczywiste, aczkolwiek przemyślane połączenia. Jak więc najłatwiej go określić? To energetyczny miszmasz. Do bycia boho, nie wystarczy atmosfera dzieci kwiatów i sportowy sznyt – potrzebna jest także pewna doza elegancji, klasy i szyku, stąd też określenie boho-chic.

Dlatego dywany w stylu boho są wzorzyste i kolorowe. Bawią się formą, przeplatają się patchworkowymi detalami, często posiadają radosne frędzle, a nawet pióra i wiklinę. Pojawiają również etniczne motywy, a nawet orientalne nuty, choć z pewną dozą nonszalancji. Dzięki temu każdy dywan boho z oferty kolorywnetrz.pl ma swój niepowtarzalną duszę i klimat!

Gdzie taki dywan się sprawdzi?

Boho, równa się brak nudy. Tego typu dywan często staje się centralnym punktem pomieszczenia, ożywiając wnętrze. Dlatego jest chętnie wybierany do salonów, sypialni czy korytarzy urządzonych minimalistycznie lub też w stylu skandynawskim oraz paryskim. Egzotyka takich  dywanów przełamie sztampowość pomieszczeń i połączy na pozór niedopasowane stylizacje. Znudziło Ci się surowe wnętrze i dodałbyś trochę kolorytu? A może uwielbiasz niekonwencjonalne i żywe aranżacje? Taki dywan z pewnością przypadnie Ci do gustu!