Materace piankowe to rodzaj produktu charakteryzujący się dużym komfortem snu oraz lekkością. Posiadają bardzo ważną cechę jaką jest przewiewność, dzięki czemu nie zbierają się pleśnie czy roztocza. Kolejnym atutem jest fakt, że idealnie dopasowaują się do kształtu ciała co znacząco podnosi jakość snu. W ofercie są materace z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej oraz lateksowej. Każda charakteryzuje się innymi właściwościami. 

Materace z pianki wysokoelastycznej cechuje przede wszystkim bardzo wysoka trwałość oraz stabilność. Mamy takie poczucie pewności leżenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z wszelakimi krzywiznami kręgosłupa, gdyż ten rodzaj pianki cechuje podparcie punktowe, które świetnie sprawdza się w takich przypadkach. 

Materace z pianki termoaktywnej to rodzaj produktu, który reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperarurę. Ma to znaczenie gdy dłużej przebywamy w łóżku, mamy problemy z krążeniem albo jesteśmy tzw. "zmarzluchami". Tego typu materace po przerwie w użytkowaniu wracają do pierwotenego kształtu. 

Materace z pianki lateksowej cechuje wysoka sprężystość, przewiewność i również wysoka trwałość. Dodatkowo zalecane są alergikom gdyż mają wysokie właściwości antygrybiczne. 

Wiesz już zatem czym różnią się poszczególne pianki, więc dobierz sobie materac, który spełni twoje oczekiwania. 

Zapraszamy!