Robert Welch był jednym z najbardziej znanych brytyjskich projektantów i jubilerów XX wieku. Rodzinnej firmie, która teraz jest prowadzona przez jego spadkobierców, wciąż przyświeca jego idea, że każdy zasługuje, by na codzień używać pięknych przedmiotów.

Historia firmy rozpoczęła się w 1955 roku w małym miasteczku Chipping Campden w południowo-zachodniej Anglii. W malutkim pomieszczeniu w kompleksie XVIII-wiecznej fabryki jedwabiu, 26-letni wówczas Robert Welch uruchomił mały warsztat i studio wzornictwa przemysłowego. Talent i wcześniejsze wykształcenie, zdobywane m. in. w Cambridge School of Art oraz Royal College of Art, pozwoliły mu tworzyć wyjątkowe wzory, które szybko przyniosły rozgłos i uznanie.

Projektant od początku starał się, by jego produkty były bardzo funkcjonalne, jednocześnie nadając im ponadczasową, piękną formę. Pierwszym ważnym sukcesem było wylansowanie w Wielkiej Brytanii prawie nieużywanych dotąd sztućców ze stali nierdzewnej. Na liście jego klientów w niedługim czasie znalazły się najlepsze restauracje i hotele, British Railways (brytyjskie koleje), linie lotnicze BOAC (późniejsze British Airways), browary Guinness, a także brytyjski dwór królewski, czy 10 Downing Street (siedziba premiera Wielkiej Brytanii).

Dziś prace Roberta Welcha można znaleźć w najbardziej renomowanych zbiorach: nie tylko w poświeconym rzemiosłu artystycznemu i wzornictwu Muzeum Victorii i Alberta w Londynie, ale i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, czy Muzeum Brytyjskim w Londynie.

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.