Wybierając pościele najczęściej zwracamy uwagę na wzornictwo, dopasowane do wnętrza i własnych upodobań. Kolorystyka i inne aspekty estetyczne są bardzo ważne, ale są też inne cechy na które warto zwracać uwagę. Dziś chcemy poznać skład surowcowy bielizny pościelowej oraz jakość jej wykonania. To jest jak najbardziej naturalne, w końcu pościel bezpośrednio styka się z naszym ciałem, a więc dobrze wybrać produkty, które zapewnią nam zdrowy i komfortowy sen. Jak to zrobić?


CZYM JEST SATYNA?

Satyna jest to naturalna tkanina, zazwyczaj wykonana z bawełny, ale zdarza się też wykonanie z jedwabiu. Na rynku pojawiają się też satyny sztuczne np. wiskozowe lub poliestrowe. Satyna charakteryzyje się specjalnym splotem, który sprawia, że pościel posiada delikatny połysk. Błyszcząca jest tylko wierzchnia strona, wewnętrzna pozostaje matowa.

Do większości pościeli satynowych wykorzystuje się najczęściej właśnie bawełnę, która bywa określana bawełną satynową. Zatem taka pościel, to produkt naturalny, oddychający w 100% wykonany z bawełny i posiadający wszystkie cechy i zalety włókien bawełnianych. Od klasycznych pościeli  bawełnianych różni się połyskiem, który sprawia, że taka pościel prezentuje się wyjątkowo elegancko i ekskluzywnie. Nadaje to pewnego wysublimowanego charakteru naszej sypialni. 

 CZY POŚCIEL SATYNOWA TO DOBRY WYBÓR?


Oczywiście! Pościel satynowa dzięki swej naturalności, przewiewności i miękkości stwarza idealne warunki dla zdrowego i komfortowego snu. Taka pościel szczególnie dobrze sprawdza się latem, gdyż daje poczucie oddychania naszego ciała. Dodatkowo jesli lubimy styl nowoczesny lub glamour, świetnie nada charakteru naszej sypialni. Warto zwrócić też uwagę na gramaturę materiału z którego jest wykonana taka pościel. Im większa, tym większa szansa na długie cieszenie się z naszej pościeli.
Zakup pościeli satynowej, to strzał w 10. Zapraszmy do zerknięca na nasz dział pościeli!
 

kolorywnetrz.pl